Zastanawiasz się, dlaczego perfumy są niewyczuwalne już po kilku godzinach od aplikacji? Czy wiesz, jak używać perfum, aby zapach utrzymywał się dłużej? O tym, jak długo zapach zachowa się na Twojej skórze, decyduje w dużej mierze sposób i miejsce jego aplikacji. Z naszego artykułu dowiesz się, jak się perfumować i gdzie się perfumować, aby zapach był trwalszy.
Jak używać perfum i od czego zależy trwałość zapachu?
Po pierwsze należy wybrać odpowiednie produkty o wysokiej zawartości substancji zapachowych. Na rynku dostępne są perfumy, wody perfumowane, toaletowe, kolońskie i mgiełki zapachowe. Wybierając zapach, zwróć uwagę na zawartość ekstraktów – im wyższe stężenie, tym lepsza trwałość. Pod tym względem najlepszym wyborem są perfumy. Zawierają one co najmniej 15% olejków eterycznych. Nieco gorzej, ale nadal dobrze wypadają wody perfumowane, w których stężenie olejków wynosi minimum 8%. Perfumy i wody perfumowane, zwłaszcza te markowe, są droższe od pozostałych produktów, ale cechują się lepszą trwałością i wydajnością. Jeśli chcesz nabyć je w atrakcyjnej cenie, koniecznie sprawdź, jakie zapachy przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym e-sklepie.
Gdzie się perfumować, aby zapach trwał dłużej?
Perfumy należy aplikować przede wszystkim na skórę. Wówczas zapach wchodzi w reakcję ze skórą i pod wpływem ciepła ciała uwalnia nuty bazowe i nuty serca. A gdzie się perfumować? Otóż najlepiej wybierać miejsca, gdzie pulsuje krew, takie jak szyja, nadgarstki czy też skronie. Aby jednak zapach był trwalszy, warto także spryskać ubrania i włosy. Jeśli chodzi o ubrania, to najlepszym nośnikiem zapachu jest bawełna, len, wełna i inne naturalne tkaniny. Syntetyki gorzej wchłaniają zapach i pachną krócej. W przypadku włosów perfumy należy stosować z umiarem, ponieważ mogą nieco wysuszać ich strukturę.
Jak się perfumować, aby pachnieć cały dzień?
Jeśli masz wrażenie, że Twoje perfumy przestają pachnieć już po kilku godzinach, to zapewne masz po części rację. Dzieje się tak dlatego, że węch ludzki przyzwyczaja się do zapachu. Właśnie dlatego, zamiast obficie perfumować się rano, lepiej aplikować perfumy w mniejszej ilości, ale częściej, na przykład 2-3 razy dziennie. Warto także wybierać takie zapachy, które cechują się lepszą trwałością. Są to między innymi nuty orientalne i zapachy korzenne. Natomiast perfumy kwiatowe i owocowe zawierają niższe stężenie olejków, dlatego utrzymują się krócej.
Kolejna kwestia to poziom nawilżenia skóry. Pamiętaj, że perfumy lepiej utrzymują się na dobrze nawilżonej, a nawet nieco tłustej skórze niż na suchej. Dlatego, zanim spryskasz się perfumami, miejsce aplikacji możesz dodatkowo natłuścić bezwonnym preparatem, na przykład wazeliną. Jeśli natomiast producent oferuje całą linię kosmetyków o zapachu Twoich ulubionych perfum, to warto je kupić. Dzięki temu zapachy z balsamów, żeli pod prysznic czy też kremów nie będą się mieszać, a aromat perfum będzie wyraźniejszy i trwalszy.
Podsumowując, o trwałości ulubionych perfum decyduje wiele czynników. Trzeba zatem wiedzieć, jak się perfumować i gdzie się perfumować, a zapach utrzyma się przez cały dzień!